|  | 

Pozostałe

Leczenie koni

Konie – zatroszcz się o opiekę weterynaryjną, żeby zwierzę było urodziwe
Od najdawniejszych okresów człowiek starał się użytkować zwierzęta do własnej pracy. Na początku do jarzma zaprzęgane były osły, w następnej kolejności to kłopotliwe koniom przypadł ten los. Przez całe setki lat konie towarzyszyły człowiekowi wszędzie, na bitwach i kampaniach, a także ciągnęły wyładowane wozy. Dopóki nie odkryto kolei żelaznej koń był głównym środkiem komunikacji na całym świecie. Im dalej szedł postęp oraz uprzemysłowienie, tym znacznie bardziej koń stawał się zbyteczny w przewozie przy pracach na wsi. Przyszedł czas na to, iż konie zostały potraktowane jako zwierzęta hodowlane z zastosowaniem na mięso. Dużo ras konia zostało zagrożonych wyginięciem oczywiście z tego powodu. Kobyły już od dawna nie pełnią roli pomocnika człowieka, jednak bez ustanku są atrakcją pokazów koni. Konie zimnokrwiste są większością, albowiem ok. 60% pogłowia wszystkich koni stanowią naturalnie one. Można spotykać je nie tylko pracujące jeszcze w niewielkich gospodarstwach agrarnych, jakkolwiek także w lasach w czasie zrywki drzewa – potwierdza to lekarz weterynarii, inaczej specjalista, który dba, aby konie były zdrowe i gotowe do pracy. Coraz częściej gospodarstwa agroturystyczne jako zachętę dla potencjalnych, przyjeżdżających wędrowców podają w ofercie możliwość jazdy konnej. Niestety konie użytkowane w ten sposób stanowią mniejszość, ponieważ jednak najogromniejsza ilość koni zimnokrwistych trafia do rzeźni. Do koni zimnokrwistych kategoryzuje się w głównej mierze ciężkie rasy koni pochodzące z Danii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Belgii.

leczenie-koni

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Jak odszukać dobre biuro tłumaczeń?

    Kiedy należy skorzystać z biura tłumaczeń? Często wydaje nam się, że podstawowa znajomość języka obcego, słowniki i tłumacze internetowe wystarczą, żeby prawidłowo zrozumieć jakiś tekst czy wypowiedź. Zapominamy o tym, iż nie mając pewnej umiejętności interpretacji suchego tłumaczenia możemy popełnić wiele błędów. Właśnie dlatego właśnie, przede wszystkim w wyjątkowych wypadkach istotne jest, żeby skorzystać z

  • Montowanie bramy przesuwnej – czy można samemu się za to zabrać

    Jakiego rodzaju prace trzeba wykonać do zamontowania bramy przesuwnej Bramy przesuwne bardzo słusznie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem, gdyż nie psują się często i nie potrzeba na nie zbyt dużo przestrzeni. Są także niezbyt trudne w montażu, powinno wystarczyć trochę umiejętności majsterkowicza i kilka podstawowych narzędzi. Pierwszym etapem instalacji musi być zrobienie dokładnego planu.